2022. gada FIFA Pasaules kausa astotdaļfināls — Brazīlija pret Dienvidkoreju

FIFA Pasaules kauss

2022-12-05

Eddy Cheung

2022. gada FIFA Pasaules kausa izcīņas izslēgšanas spēles turpinās ar tādu maču, kādu retais būtu paredzējis, jo turnīra favorīte Brazīlija cīnīsies pret vienu no kausa izcīņas izcilākajām komandām Dienvidkoreju.

Šī astotdaļfināla spēle, kas sākas 19:00 GMT no stadiona 974 Stadium, ir nepārprotama favorīte uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā Brazīlijā. Tomēr, ja ir viena lieta, kas FIFA Pasaules kauss 2022 mūs māca, tas ir gaidīt negaidīto!

Asaras un gaviles

Pēdējā grupu turnīra kārta noteikti izraisīja drāmu kā pusi no komandas turnīrā saskārās ar likvidēšanu.

Starp tiem, kas bija rindā uz smalcināšanas bloku, bija Dienvidkoreja, enerģiska komanda, kas bija parādījusi priekšstatu par to, ko tā varētu darīt, bet nebija atradusi cerētos rezultātus.

Pēc bāla nulles-nulle neizšķirta pret Urugvaju un mokoši tuvu iznākšanas aizraujošajā zaudējumā ar 2:3 pret Ganu, šķita, ka Dienvidkorejas cerības Pasaules kausa izcīņā bija uz glābšanas līnijas, cīnoties pret grupas līderi Portugāli.

Ienākot šajā mačā jau kvalificējoties pēc uzvarām pret Ganu un Urugvaju, Portugāle varēja atļauties atpūtināt dažus galvenos spēlētājus nākamajai kārtai. Tomēr viņi joprojām centās iegūt dažus punktus no šī mača, lai nodrošinātu kvalifikāciju augstākajā pozīcijā, pat aizejot līdz Krištianu Ronaldu startam.

Un, lai gan Portugāle sāka uzvarēt tieši no nūjas, pateicoties jaunpienācēja Rikardo Hortas 5 minūtēm, Dienvidkorejai vajadzēja tikai 20 minūtes, lai atbildētu ar saviem vārtiem pēc dīvainas Krištianu kļūdas K. Jangs pamestā stūrī. -Gvons ar auklīti apmēram metra attālumā no vārtiem.

Kamēr Koreja turpināja cīnīties par uzvarētāju, tā arvien vairāk izskatījās pēc pārliecības, ka Urugvaja iekļūs nākamajā kārtā 2. vietā, atstājot Koreju lemtu pēdējai vietai ar 1 punktu.

Tomēr Sons Heungmins nebija gatavs samierināties ar šādu likteni un 91. minūtē ieguva bumbu savā īpašumā pēc Portugāles stūra sitiena un pats aizskrēja līdz pretinieku puslaikam. Tikai viens cilvēks pret pasauli, viņš turpināja spēli — 6 pretinieku ielenkumā — gaidot, kad ieradīsies pastiprinājums.

Visbeidzot, Hvangs Hī-čans, kurš atgriezās no savainojuma, ieskrēja zonā un saņēma visprecīzāk svērto piespēli no Songa, lai gūtu uzvaras vārtus uz mūžu, ne tikai pārspējot Portugāli, bet arī stājoties pretī Brazīlijai. astotdaļfinālā.

Vairāk novēlota drāma

Kamēr Koreja bija varoņi savas grupas trešās kārtas drāmā, Brazīlija kļuva par viņu upuri.

Līdzīgi kā viņu portugāļu kolēģi, The Seleção savā pēdējā spēlē pret Kamerūnu ieradās jau kvalificējoties nākamajai kārtai.

Tite, kurš ir brazīliešu treneris kopš 2016. gada, izmantoja izdevību izspēlēt savu B komandu un dot iespēju spēlētājiem, kuri nebija saņēmuši daudz minūšu, piemēram, Gabrielam Hesusam, Antonijam un pat 39 gadus vecajam leģendam Dani Alvešam.

Pat ar savu B komandu Brazīlijai izdevās kontrolēt spēli un radīt neskaitāmas iespējas visa mača garumā – lai gan pateicoties lieliskajam Kamerūnas vārtsarga Devisa Epasī sniegumam un brazīliešu uzbrucēju izšķērdīgajam finišam, viņi nespēja atklāt rezultātu.

Tieši tad, kad šķita, ka mačs beigsies ar bezvārtu neizšķirtu, Abubakaram izdevās fantastiskā centrējuma beigās nokļūt laukumā un atstāt Edersonu sastingušo vietā, bumbai nonākot vārtu apakšējā labajā stūrī un nopelnot Kamerūnai slaveno uzvaru, kas drīz vien netiks aizmirsta.

Šis mačs ne tikai bija pirmā reize, kad Brazīlija Pasaules kausa izcīņā zaudēja Āfrikas komandai, bet arī beidza Dienvidamerikas grandu sēriju līdz deviņām uzvarām.

Vai Koreja var paveikt vēl vienu brīnumu?

Korejas varonīgā uzvara pret Portugāli un Brazīlijas vēsturiskais zaudējums pret Nevaldāmajām lauvām liks daudziem faniem sapņot, ka Koreja šajā mačā varētu sagādāt līdzīgu satraukumu. Lai gan šis turnīrs ir sagādājis daudz pārsteigumu, šis tomēr varētu būt par tālu.

Lai gan ir taisnība, ka Brazīlija grupu turnīrā nav bijusi tik dominējoša, kā gaidīts, pateicoties slaidajām uzvarām pret Serbiju un Šveici, daudzi to joprojām uzskata par favorītiem uz kausa izcīņu.

Ar savu A-komandas atgriešanos – ieskaitot apstiprināto iepriekš savainotā Neimara atgriešanos – Brazīlijai jāsāk parādīt pasaulei savu nodomu izcīnīt šo kausu.

Kamēr Korejai 2002. gada Pasaules kausa izcīņā ir izdevies tikt tālāk par astotdaļfinālu, Brazīlija šajā posmā nav izkļuvusi kopš zaudējuma Argentīnai 1990. gadā.

Lai gan mēs sagaidām, ka korejieši sniegs labu sniegumu, Brazīlijas uzvara un vairāk nekā 2,5 par cenu 1,95 Comeon mums šķiet liela vērtība.