2022. gada FIFA Pasaules kausa astotdaļfināls — Maroka pret Spāniju

FIFA Pasaules kauss

2022-12-06

Ethan Tremblay

Astotdaļfināla pēdējā diena ir viena no pārsteidzošākajām spēlēm visā kārtā, jo īpaši iespaidīgā Maroka cīnās pret Eiropas grandu Spāniju.

Spēles sākums pulksten 15:00 pēc Griničas laika no Education City stadiona, šīs spēles uzvarētājs sestdien tiksies ar Portugāles un Šveices uzvarētāju par ceturtdaļfinālu.

Negaidīts vadītājs

Teiksim godīgi: kad Maroka tika ielozēta F grupā kopā ar Eiropas čempioniem Horvātiju un Beļģiju, neviens viņiem (vai Kanādai) nedeva lielu iespēju vispār iekļūt nākamajā posmā.

Galu galā Horvātija ierindojās otrajā vietā iepriekšējā kausa izcīņā, savukārt Beļģija pati neatpalika, izcīnot 3. vietu. Tikmēr Maroka grupu turnīrā izstājās ar 2 zaudējumiem un neizšķirtu.

Tomēr četru gadu laikā daudz kas var mainīties, un Ziemeļāfrikas puse ir ideāls piemērs tam, jo viņi paņēma grupu, kurai vajadzēja būt viņiem nepieejamā, un izdevās ne tikai progresēt no tās, bet arī faktiski vadīt tabulu ar 2 uzvaras un neizšķirts.

Sākot turnīru ar Horvātijas neizšķirtu pret nulli ar iespaidīgu aizsardzības rezultātu, Maroka turpināja sagādāt vienu no turnīra lielākajiem satraukumiem, apspēlējot Beļģiju ar rezultātu 2:0.

Ar 4 nodrošinātiem punktiem Marokai viss, kas bija nepieciešams, lai nodrošinātu iekļūšanu nākamajā kārtā, bija neizšķirts savā pēdējā spēlē pret Kanādu.

Tomēr Marokas ambīcijas pārsniedza vienkāršu iekļūšanu 16. vietā, tā vietā viņi guva pārliecinošu uzvaru ar 2:1, lai nodrošinātu, ka viņi kvalificēsies kā grupas līderi.

Aprēķināts zaudējums?

Kamēr Maroka atdeva visus spēkus, lai pārvarētu Kanādu un kļūtu par F grupas līderi, Spānija savā pēdējā mačā pret Japānu iekļuva ar kvalifikāciju gandrīz iedzinējos. Vai tā viņi domāja.

Pēc absolūtas sitiena Kostarikas izlases sākuma spēlē un neizšķirti pret Vāciju Spānijas labā vārtu starpība +7, kas nozīmē, ka jebkura komanda, kas spētu tai līdzināties pēc punktiem, noteikti atrastos otrā labākā Ibērijas pusē. .

Vācijai vienlaikus spēlējot par savu dzīvību pret Kostariku, Luiss Enrike nolēma mainīt lielāko daļu sava sastāva un atpūtināt galvenos spēlētājus, lai panāktu neizšķirtu astotdaļfinālā, kas bija pilnīgi droši.

Lai gan šķita, ka spāņa B komanda visu kontrolēja, pateicoties Alvaro Morata gūtajiem vārtiem 11. minūtē, Luisa Enrikes manevrs beidzās bīstami tuvu tam, lai paceltos vēderā, jo niknā japāņu komanda pamodās no miega un apgrieza rezultātu. otra puse.

Lai gan ar zaudējumu pret Japānu vien nepietiktu, lai viņus izslēgtu no kausa, Kostarikai 70. minūtē izdevās iziet uz priekšu pret Vāciju, izraisot dīvainu pasaules situāciju, kurā Japāna un Kostarika izietu cauri, kamēr Vācija un Spānija tiktu izsistas. ārā no kausa.

Pat ja Spānija nespēja mainīt rezultātu, par laimi sarkanajiem, Vācijai izdevās to mainīt, pēdējo 20 minūšu laikā gūstot 3 vārtus un ļaujot Spānijai iekļūt nākamajā kārtā, bet pašai tika izslēgta.

Ņemot vērā to, ka Horvātija F grupā kvalificējās 2. vietā pirms Spānijas spēles, daudzi spekulē, ka Spānija vēlējās zaudēt pret Japānu, lai izvairītos no spēlēšanas pret Balkānu pusi. Bet vai tā bija pareizā izvēle?

Kaimiņu cīņa

Pat ja abas valstis atrodas dažādos kontinentos, Maroka atrodas tikai 14 km attālumā no Spānijas galējā dienvidu punkta.

Tomēr, runājot par futbolu, starp abām pusēm ir daudz plašāka uztvere. Tiek uzskatīts, ka Spānijas pusei šajā izslēgšanas spēlē vajadzētu izvirzīties vadībā, taču, kvalificējoties 1. vietai grupā ar 2 no 2018. gada Krievijas labākajām komandām, Maroka ir pierādījusi, ka ir gatava nogalināt šī kausa milžus.

Meklējiet vārtus šajā mačā, it īpaši, ja Spānija gūst vārtus pirmajā puslaikā. Ja uzskatāt, ka tas tā ir, Betsson cena virs 2,5 cena ir 2,24 — izskatās diezgan vilinoši!