2022. gada FIFA Pasaules kausa ceturtdaļfināls — Anglija pret Franciju

Aija Zariņa
WriterAija ZariņaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

2022. gada FIFA Pasaules kausa ceturtdaļfināla 2. diena ir klāt, un līdz ar to noteikti būs viena no aizraujošākajām sacensību spēlēm, kad Anglijas elektriskie spēki cīnīsies ar pašreizējo čempioni Franciju!

Vai viņi tiešām to var paņemt mājās?

Pēdējie 4 gadi angļu faniem ir bijuši cerību un lielu cerību pilni.

Pēc gadu desmitiem ilgas hroniski zemas veiktspējas plkst starptautiskajiem turnīriem, 2018. gadā Anglijas puse beidzot šķita sanākusi kopā tā, kā citas zvaigžņotākās britu puses nebija spējušas kopš 1990. gada.

Veicot sapņu skrējienu 2018. gada Krievijā, jaunajai un optimistiskajai pusei, kuru vadīja Gerets Sautgeits, izdevās iegūt 4. vietu sacensībās ar enerģiskiem un iespaidīgiem priekšnesumiem.

Pēc 3 gadiem viņi ietu vēl tālāk nekā 2022. gada Eiropas čempionātā, līdz pat finālam pret Itāliju, tikai izcīnot soda sitienus. Kopš 1966. gada tas nekad nav bijis tuvāk "atnākšanai mājās" kā šis.

Līdz mūsdienām tas pats bāzes sastāvs kopā ar dažiem jauniem ļoti talantīgiem papildinājumiem tagad ir iekļuvis ceturtdaļfinālā pēc dažiem iespaidīgiem priekšnesumiem, kuru fani atkal sapņo par slavu.

Tādi spēlētāji kā Belingema, Fodens un Saka ir bijuši absolūtas Pasaules kausa atklāsmes, un Trīs Lauvas ir parādījuši, ka spēlē skaistu uzbrukuma futbolu, kas ir gan ātrs, gan kārtīgs, gan nāvējoši efektīvs. Viņi noteikti ir izrādījuši nopietnus sāncenšus, lai uzvarētu visu lietu.

Taču viņiem šo sestdien ir jāatrisina viena milzīga problēma, ja viņi to vēlas. Francija.

Lāsti Esi nolādēts

Eiropas lāsts Pasaules kausa čempioni gadu desmitiem ir bijis daudz upuru, kopš Francija pirmo reizi cieta no tā 2002. gadā. Patiesībā pēc šī 2022. gada izstādes daži pat teiktu, ka tādas komandas kā Vācija un Spānija joprojām cieš no tā līdz pat šai dienai.

Bet jūs zināt, kurus tas nekādā veidā nav skāris? 2022. gada Francijas nacionālā puse.

Ienākot kausa izcīņā ar aptuveni pusduci galveno spēlētāju, kas pietrūka savainojumu dēļ un zaudējot Lukasam Ernandesam turnīra 13. minūtē, Francija nešķita lieliski. Kad viņi pirmajā mačā ar 1:0 zaudēja Austrālijai, šķita, ka lāsts ir prasījis vēl vienu upuri.

Bet ne šī franču komanda. Viņi to vienkārši nokratīja un guva četrus vārtus. Un kopš tā laika viņi vairs nav atskatījušies. Protams, viņi savā pēdējā grupu turnīra spēlē zaudēja ar 1:0 pret Tunisiju. Bet, jau iepriekšējā mačā kvalifikāciju izlīdzinot, tas bija viņu B komandas mačs, kurā nebija par ko spēlēt.

Ja kādam pēc šī mača radās jautājumi, uz tiem noteikti tika atbildēts, jo Francija astotdaļfinālā ātri nosūtīja Poliju ar 3:1 spēlē, kurā nekad nebija īsti šķitis, ka varētu notikt citādi.

Katrā spēlē, kurai bija nozīme, Francija bija parādījusi sevi tik forša, mierīga un savākta, cik vien iespējams, un reti kad likās, ka pretinieki būtu satraukuši kaut kādā nozīmīgā veidā. Pat ne mirkli viņi nav šķituši otrie labākie.

Ar savu uzsvaru parādot visu turnīru, Francija ir skaidri norādījusi, ka neviens lāsts nevar pieskarties šai pusei. Anglijai būs daudz darba, ja viņi plāno tos kaut kā apturēt.

Neizlaižams mačs

Ikviens, kurš ir sekojis abām komandām visa turnīra laikā, noteikti laiza lūpas, gaidot, kas noteikti būs viens no aizraujošākajiem turnīra mačiem. Tā kā abas komandas dod priekšroku spilgtam uzbrūkošajam futbolam, abos laukuma galos būs daudz uztraukuma.

Francija tagad ir sasniegusi ceturtdaļfinālu piecos no pēdējiem septiņiem Pasaules kausa posmiem, tostarp pēdējos trīs turnīros. Vēl izteiksmīgāk ir tas, ka viņi ir izvirzījušies vadībā 8 no savām pēdējām 10 izslēgšanas spēlēm, kad tikās ar citām Eiropas komandām.

Tikmēr Anglijai ir daudz vēstures, kad ceturtdaļfināla kārtā tika izsists, avarēja 6 dažādos gadījumos, tostarp pēdējos 2002. un 2006. gada turnīros.

Viņu rekords pret citām UEFA komandām arī ir nenozīmīgs, jo Angliju sešās no pēdējām astoņām Pasaules kausa spēlēm izslēdza cita Eiropas komanda.

Lai gan uz papīra šķiet, ka Francija ir spēcīgākā no abām pusēm, patiesība ir tāda, ka Pasaules kausa izcīņā var notikt jebkas, it īpaši, ja ir tik talantīga puse kā Anglija. Tā vietā, lai mēģinātu prognozēt uzvarētāju šeit, var būt laba ideja aplūkot gūto vārtu skaitu, savukārt, ja Betway cena ir 2,05, over šķiet izdevīga likme.

About the author
Aija Zariņa
Aija Zariņa
About

Aija Zariņa, lepna latviete ar izpratni par tehnoloģijām un spēlēm, ir kļuvusi par neaizstājamu eksperti tiešsaistes kazino lokalizācijas jomā. Apvienojot mīlestību pret savu dzimteni ar dinamisko digitālo spēļu pasauli, viņa ir tilts starp tradicionālo Latviju un mūsdienīgu tiešsaistes kazino pasauli.

Background (in Latvian): Dzimusi gleznainajā Cēsu pilsētā, Aija izaugusi Latvijas bagātīgās vēsturē un tradīcijās. Viņas sajūsma par tehnoloģiju un kultūru krustpunktu noveda pie Digitālā medija studijām Rīgā. Iepazīstoties ar plašo tiešsaistes spēļu pasauli, viņa saskatīja nišu kaz