2022. gada FIFA Pasaules kausa pusfināli — Francija pret Maroku

Aija Zariņa
WriterAija ZariņaWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

2022. gada FIFA Pasaules kausa pusfināls turpināsies šo trešdien Al Bayt stadionā ar tādu maču, kādu šajā posmā retais no mums būtu iedomājies redzēt, atgriežoties čempionei Francijai pret turnīra atklāsmi – Maroku.

Sastopoties ar vienu no labākajiem uzbrukumiem pasaulē pret maz ticamāko aizsardzību, kāda līdz šim ir pieredzēta turnīrā, noteikti uzliesmo dzirksteles, kad Francijas komanda mēģina tikt pie otrā Pasaules kausa fināla pēc kārtas, savukārt Maroka grasās turpināt savu vēsturisko turnīru. visu ceļu uz slavu.

Atkritēji vai milzu slepkavas?

Ir ļoti maz cilvēku, kas var godīgi apgalvot, ka Francija pret Maroku ir viņu Pasaules kausa iekavās kopš turnīra sākuma.

Maroka ne tikai ieradās Katarā kā tikai 22. vietā labākā izlase pasaulē – ar koeficientu 250,00 uz uzvaru turnīrā, bet arī tika ielozēta vienā no visu sacensību grūtākajām grupām. Ja ir Horvātija, vēl viena pārsteidzošā pusfināliste, un Beļģija, kura tobrīd bija 2. vietā pasaulē, Marokai, šķiet, nebija daudz ceļa, lai tiktu tālāk grupu turnīrā.

Tomēr Ziemeļāfrikas komanda ir atstājusi iespaidu savā pirmajā mačā, kurā, pateicoties iespaidīgajai aizsardzības spēlei, Horvātija noturēja neizšķirtu pret nulli. Pēc tam viņi sagādāja milzīgu satraukumu, izjaucot novecojušo Beļģijas komandu ar 2:0, vēlāk nodrošinot pirmo vietu savā grupā pret Kanādu.

Ja viņu turnīrs beigtos tieši tur, tas jau būtu bijis iespaidīgs Marokas pusei. Tomēr tie bija tālu no paveiktā.

Saskaroties ar Spānijas vienību, kurai bija lielas cerības uz pamatīgu sitienu, Marokai izdevās viņus noturēt 120 minūtes, progresējot pēc iespaidīgā soda sitiena.

Atbrīvojoties no spāņiem, Maroka ceturtdaļfināla kārtā tika pārī pret Portugāli. Portugālei izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 6:1 pret Šveici, bija cerības, ka Portugāles uzbrukums būs pārāk smags, lai Atlasa lauvas izturētu.

Tomēr Āfrikas komanda kārtējo reizi pierādīja, ka neticīgie ir kļūdījušies, jo viņiem izdevās noturēt Seleção das Quinas ķēdēs visu maču, vienlaikus gūstot savus vārtus, pamatlaikā panākot 1:0. Šī uzvara padarīja Maroku par pirmo Āfrikas komandu, kas iekļuvusi šajā turnīrā Pasaules kausa pusfināls.

Vai Francija var sasniegt finālu pēc kārtas?

Kas vēl nav teikts par šo franču pusi? Atgriežošie čempioni ne tikai ir noraidījuši atgriešanās čempionu lāstu, iekļūstot pusfinālā, bet arī regulāri izskatoties kā turnīra labākā komanda.

Tas liecina par bagātību apmulsumu, ko Francija savā izlasē lepojas ar to, ka pat tad, ja vairāk nekā pusducis pamatsastāva futbolistu ir guvuši savainojumus, Les Bleus jebkurā kausa izcīņas posmā ir trūcis nevienā nodaļā.

Daudzi bija noraizējušies, kad "Ballon D'Or" ieguvējs Karims Benzemā tika izslēgts no turnīra tikai dažas nedēļas pirms tā sākuma, jo viņš bija viens no galvenajiem Francijas uzbrukuma elementiem. Tomēr var viegli iebilst, ka viņa klātbūtne nav tikusi garām, jo gan Olivers Žirū, gan Mbape ir pastiprinājuši savus vārtu gūšanas pienākumus viņa prombūtnes laikā, kopā gūstot 9 vārtus.

Pret Angliju ceturtdaļfinālā noteikti bija lielākais pārbaudījums, ar kādu Francija līdz šim ir saskārusies. Lai gan spēles beigās, iespējams, bija starpība ar nerealizētu 11 metru soda sitienu, Francija šī neizšķirta laikā nekad īsti neizskatījās no lielas briesmas tikt izsistam.

Atklājot rezultātu 17. minūtē ar Čuameni tālmetienu, Francija lielāko daļu mača kontrolēja, jo tā atkal un atkal izjauca Anglijas uzbrukuma spēli.

Tomēr 52. minūtē Saka tika nolemts, ka Francijas vārtu guvējs Čuameni laukumā paklupa, sniedzot Harijam Keinam iespēju realizēt 11 metru soda sitienu un panākt izlīdzinājumu. Pēc tam mačs atklājās, un abām komandām bija lieliskas iespējas izvirzīt savu komandu vadībā, jo Saka turpināja radīt haosu labajā flangā.

Tas bija 78. minūtē, kad Francija beidzot pārvarēja strupceļu, kad neveiksmīgs stūra sitiens atgriezās zonā, kur Žirū ar galvu raidīja bumbu garām Pikfordam, vēlreiz izvirzot Franciju.

Anglijai būtu viena lieliska pēdējā iespēja panākt izlīdzinājumu, kad Ernandess neizskaidrojami apspēlēja NFL kalnu laukumā ar bumbu, nopelnot Anglijai vēl vienu sodu. Tomēr šoreiz tā nebija tā, kā Harijs Keins pārsita bumbu pāri latiņam un izbeidza Anglijas centienus.

Lai gan vārti, visticamāk, būtu noveduši spēli līdz papildlaikam, Francijai nekad nebija rezultāta pret viņiem visā mačā, un, neskatoties uz Saka centieniem labajā flangā, viņi nekad nešķita, ka draudēs zaudēt maču.

Mīļākie vai mazākie? Uzbrukums vai aizsardzība?

Piecās spēlēs ielaidusi tikai vienus vārtus, Marokas aizsardzība ir parādījusi sevi kā vienu no talantīgākajām un disciplinētākajām starptautiskajā futbolā. Izņemot pašu vārtus pret Kanādu, viņi nav ielaiduši nevienus vārtus visā savā skrējienā.

Lai gan iepriekšējās izslēgšanas kārtās viņiem izdevās iespaidīgais varoņdarbs, noslēdzot Spānijas un Portugāles uzbrucējus, Marokas aizsardzībai būs līdz šim lielākais izaicinājums pret Franciju. Franču uzbrukums – pat bez Benzemā – ir izrādījies viens no nāvējošākajiem un talantīgākajiem visā turnīrā, vidēji mačā gūstot 2,2 vārtus.

Galu galā šī mača atslēga būs, vai Maroka spēs neitralizēt Francijas aizsardzību pietiekami ilgi, lai gūtu savus vārtus, vai arī aizvest spēli līdz soda sitieniem un cerēt uz vēl vienu brīnumu.

Lai gan tas noteikti ir liels rīkojums, lai Maroka to izdarītu, plkst koeficients 4,15 pie Paf, Maroka, kas iekļūst finālā, šķiet laba vērtība tiem, kam patīk Pelnrušķītes stāsts.

About the author
Aija Zariņa
Aija Zariņa
About

Aija Zariņa, lepna latviete ar izpratni par tehnoloģijām un spēlēm, ir kļuvusi par neaizstājamu eksperti tiešsaistes kazino lokalizācijas jomā. Apvienojot mīlestību pret savu dzimteni ar dinamisko digitālo spēļu pasauli, viņa ir tilts starp tradicionālo Latviju un mūsdienīgu tiešsaistes kazino pasauli.

Background (in Latvian): Dzimusi gleznainajā Cēsu pilsētā, Aija izaugusi Latvijas bagātīgās vēsturē un tradīcijās. Viņas sajūsma par tehnoloģiju un kultūru krustpunktu noveda pie Digitālā medija studijām Rīgā. Iepazīstoties ar plašo tiešsaistes spēļu pasauli, viņa saskatīja nišu kaz